Florbal 2019

Středa 24.4.2019, Dominik Paluch, Radek a Míla Walterovi, Jirka Vinický, Milan Poprocký, Tadeáš Lukavský a Ríša Mikuláš a tradiční florbalový turnaj. Zúčastnili se ho také žáci ze ZŠ Krušnohorská Ostrov, ZŠ Sokolov, ZŠ Bochov, 2. ZŠ Bochov, ZŠ a MŠ Myslbekova Ostrov a ZŠ a SŠ Karlovy Vary.
Po urputných bojích, podporování ze stran diváků a odpočívajících hráčů zvítězilo družstvo ze ZŠ a SŠ Karlovy Vary, druhou příčku obsadili žáci ze ZŠ a MŠ Myslbekova Ostrov a naši chlapci získali krásné 3. místo, k čemuž jim všichni srdečně blahopřejeme.
Zároveň děkujeme našim sponzorům, firmě Frape Foods a panu Františku Čapkovi a firmě Hollandia Karlovy Vary, s.r.o., Krásné Údolí za ceny pro vítěze i všechny účastníky turnaje.
foto zde

Výstava

Výstava ,,Les očima dětí“, která je nainstalována v toužimském Infocentru, je vyvrcholením stejnojmenného celoročního projektu, na kterém se významným způsobem finančně podílely Lesy České republiky. Na vernisáži jsme přivítali jak jejich zástupce, tak i zástupce Městského úřadu Toužim a veřejnosti. Na výstavě můžete vidět práce našich žáků i dětí z naší mateřské školy, a věřte, že stojí za to sledovat, s jakým zápalem a nadšením se vypořádali s někdy i obtížnými úkoly.
Výstava bude otevřena do 24. dubna a můžete si zde koupit i drobné velikonoční dekorační výrobky.
Foto zde

Příběh violoncella

Klášter Teplá – tvoření, hraní, výuka a hlavně poznávání. To a mnoho dalšího už tři roky svým příznivcům nabízí kulturně vzdělávací centrum Hroznatova akademie, které působí v Klášteře premonstrátů Teplá. Letos mimo jiné připravila pro školy další lahůdku – poznání, že vážná hudba může být i zábava. Interaktivní hudebně-výtvarné představení pro děti, které jsme 26.3. navštívili v tepelském klášteře, bylo k tomu skvělou příležitostí. Díky hudbě v podání violoncellistky Evelyn Aguirre-Araya a hravým ilustracím Kateřiny Sechovcové jsme se přenesli třeba na druhý konec zeměkoule, do Chile, rodné země violoncellistky Evelyny, anebo do barokního paláce s urozenou společností. S ní jsme si mohli zatančit na skladbu od Johanna Sebastiana Bacha, nebo se jen nechat unášet na křídlech Labutě od Camilla Saint-Saënse.
Foto zde